Laser Epilia RF je špičkou v oblasti laserových technologií pro odstranění chloupků. Jde o první lékařský diodový laser kombinující dva zdroje energie, zajišťující účinnější bezpečnější ošetření. Pigment, který se nachází v chlupovém folikulu, absorbuje laserový paprsek. Pokud je chloupek světlejší, působí na něj zároveň radiofrekvenční vlnění, působící v hlubších vrstvách, kde likviduje kořínek včetně cibulky. Laser disponuje speciální koncovkou, která kontinuálně ochlazuje pokožku a tím je ošetření téměř bezbolestné. Laser je certifikován jako lékařský laser a testován v prestižní společnosti SGS ve Velké Británii. Výrobce je držitelem 8 patentů a certifikátem FDA pro laserovou epilaci.

Studie uvedená v lékařském journalu Lasers in Medical Science potvrdila, že nejméně účinným prostředkem pro odstranění chloupků je pulzní světlo IPL, kdy epilace není trvalá. Naopak diodový laser Epilia RF vyšel jako nejvíce účinný.

Obvykle je potřeba absolvovat sérii 4 – 6 ošetření s rozestupem 4 – 6 týdnů, což je méně, než u jiných laserů. Opakování je důležité z toho důvodu, že v růstové fázi se v danou dobu ošetření nachází pouze 20% chloupků. Fáze aktivního růstu chloupků je pro trvalé ošetření důležitá.

Před ošetřením se chloupky nevytrhávají po dobu 4 týdnů. Pouze se holí, nebo zastřihávají. Také čerstvě opálená pokožka není vhodná. Den před ošetřením chloupky oholte důkladně do hladka. V den ošetření se neaplikuje deodorant, krémy, ani parfém. V prvních dnech po ošetření se vyhněte návštěvám sauny a bazénu. Po dobu 12 hod se neaplikuje deodorant. Omezte v průběhu 2 týdnů UV záření (lze použít krém s SPF 50).

Zpět