ODSTRANĚNÍ VÝRŮSTKŮ A ZNAMÉNEK

Po odborném vyšetření kůže nabízíme odstranění nežádoucích výrůstků, znamének, bradavic, milí, fibromů nebo genitálních bradavic CO2 laserem.  Pokud jsou tyto kožní léze lokalizované v místech citlivé kůže jako jsou okolí očí včetně očních víček, vlasová část hlavy,  krk nebo anogenitální oblast je použití CO2 laseru metodou volby. U pigmentových znamének je nezbytné předchozí vyšetření dermatoskopem, nebo  digitálním celotělovým scannerem, na základě kterého indikujeme laserové resp. chirurgické odstranění.

Jak probíhá zákrok?

Odstranění provádíme v místním injekčním znecitlivením. Po odstranění vznikne stroupek, který  se zpravidla do týdne zhojí. Při jednom sezení je možné odstranit více lézí. Zákrok trvá dle počtu kožních lézí 15-20 minut. Výhodami laserového ošetření je menší bolestivost, lepší kosmetický efekt, rychlé hojení, jednodušší následná péče (není nutný převaz a následné vytahovaní stehů) a možnost ošetřovat i pacienty na antiagregační (Anopyrin, Godasal) nebo antikoagulační léčbě (Warfarin, Xarelto, Pradaxa).

Po zákroku není pacient nijak pohybově omezen. Stejný den je možné sportovat, sprchu doporučujeme až za několik hodin, nicméně návštěvě bazénu resp. sauny je nutné se vyvarovat zhruba týden.


NEABLATIVNÍ REJUVENACE PLETI S RADIOFREKVENCIÍ A LASEREM

Kombinace elektromagnetického radiofrekvenčního vlnění a vysokovýkonného laserového paprsku urychluje buněčný metabolismus, krevní mikrocirkulaci a stimuluje tvorbu nových kolagenových vláken.

Výsledkem je vypnutá pleť, redukce vrásek. Kromě stimulace kolagenu má laser i výrazný hojivý a antibakteriální efekt, který lze využit k léčbě akné. Ošetření se provádí po aplikaci znecitlivujícího krému. Pokožka po zákroku zůstane intaktní (neablativní zákrok), bývá jen lehce zarudlá, citlivá. Zarudnutí zmizne obvykle do 2. dne, stroupky se netvoří, pokožka se neolupuje. Pleť je nutné chránit před UV zářením (SPF 50). Ošetření je nutné opakovat 3-5x, obvykle po 3 týdnech.


ABLATIVNÍ REJUVENACE PLETI FRAKČNÍM CO2 LASEREM

Omlazení frakčním CO2 laserem patří v současné době mezi nejmodernější a nejúčinnější metody sloužící k rejuvenaci pleti.

Určeno k:Efekt:
celkovému omlazení, zpevnění a projasnění pleti
odstranění vrásek, jizev po akné a rozšířených pórů
sjednocení barevných nerovností
vypnutí a zpevnění pokožky
projasnění barvy pleti
zjemnění vrásek
odstranění jizviček (po akné)
stažení rozšířených pórů
omlazení očního okolí, oblasti kolem úst, krku, dekoltu, atd.

Podstata frakčního CO2 omlazení pleti (CO2 laser resurfacing) je dopad přesně cílených laserových paprsku v mnohočetných mikrobodech na pokožku. Paprsky přesně a rovnoměrně pronikají  do dané vrstvy kůže, kde cíleně nastartují novotvorbu kolagenu a další regenerační procesy. Výsledek je hladká, pružná a barevně sjednocená pleť se staženými póry.

Jak probíhá ošetření?

30 minut před zákrokem se na pokožku nanese znecitlivující krém, které umožňuje téměř bezbolestný zákrok. Pacientovi se nasadí ochranné brýle, a žádané oblasti jsou ošetřeny speciální laserovou hlavicí.  Dle rozsahu ošetřených lokalit trvá zákrok obvykle 30-45 minut.
Následně se aplikuje speciální regenerační krém. Na závěr je klient seznámen, jak pečovat o ošetřená místa.

Jak probíhá rekonvalescence po ošetření?

Pokožka je po zákroku 2-5 dnů zarudlá. Zhruba třetí den se na ošetřených místech vytvoří malé stroupky, které do týdne odpadnou. Pokožku je potřeba po zákroku intenzivně promazávat a chránit před UV zářením (SPF 50). První výsledky jsou viditelné již za týden po ošetření, a stav pleti se progresivně zlepšuje další 3 měsíce.

Jaký je efekt zákroku?

Frakční resurfacing odstraňuje vrásky, pigmentové nerovnosti, rozšířené póry a jizvy po akné. Stimuluje novotvorbu kolagenu čímž pleť vypne a zpevní.

Jak často se ošetření opakuje?

Účinek je většinou již po 1 ošetření výrazný. V případě závažnějšího poškození pleti (atrofické jizvy, hluboké vrásky, markantní barevné nerovnosti) je pro nejlepší výsledek vhodná kúra 2-3 ošetření v zhruba měsíčních intervalech.

Pro koho toto ošetření není vhodné?

Kontraindikacemi jsou aktivní zánět v místě ošetření (akné, ekzém a pod.) a těhotenství. Zvýšená opatrnost je zapotřebí u pacientů  s anamnézou opakovaných oparů (tato skutečnost musí být proto hlášená ošetřujícímu lékaři).


TRVALÁ EPILACE LASEREM

Laser Epilia RF je špičkou v oblasti laserových technologií pro odstranění chloupků. Jde o první lékařský diodový laser kombinující dva zdroje energie, zajišťující účinnější bezpečnější ošetření. Pigment, který se nachází v chlupovém folikulu, absorbuje laserový paprsek. Pokud je chloupek světlejší, působí na něj zároveň radiofrekvenční vlnění, působící v hlubších vrstvách, kde likviduje kořínek včetně cibulky. Laser disponuje speciální koncovkou, která kontinuálně ochlazuje pokožku a tím je ošetření téměř bezbolestné. Laser je certifikován jako lékařský laser a testován v prestižní společnosti SGS ve Velké Británii. Výrobce je držitelem 8 patentů a certifikátem FDA pro laserovou epilaci.

Studie uvedená v lékařském journalu Lasers in Medical Science potvrdila, že nejméně účinným prostředkem pro odstranění chloupků je pulzní světlo IPL, kdy epilace není trvalá. Naopak diodový laser Epilia RF vyšel jako nejvíce účinný.

Obvykle je potřeba absolvovat sérii 4 – 6 ošetření s rozestupem 4 – 6 týdnů, což je méně, než u jiných laserů. Opakování je důležité z toho důvodu, že v růstové fázi se v danou dobu ošetření nachází pouze 20% chloupků. Fáze aktivního růstu chloupků je pro trvalé ošetření důležitá.

Před ošetřením se chloupky nevytrhávají po dobu 4 týdnů. Pouze se holí, nebo zastřihávají. Také čerstvě opálená pokožka není vhodná. Den před ošetřením chloupky oholte důkladně do hladka. V den ošetření se neaplikuje deodorant, krémy, ani parfém. V prvních dnech po ošetření se vyhněte návštěvám sauny a bazénu. Po dobu 12 hod se neaplikuje deodorant. Omezte v průběhu 2 týdnů UV záření (lze použít krém s SPF 50).

Ceník

Zpět